Sissejuhatus

Oleme loonud kaupade hinnavõrdlustabeli võrgulehel www.vaatahindu.ee, mille idee autoriks on EPÜL Eesti Pensionäride Ühenduste Liit (www.eakad.ee) ja sisu loomisel osalevad pensionärid.

Erinevalt teistest hinnavõrdlusest pärinevad www.vaatahindu.ee avaldatud hinnad inimeste endi käest. Projektis osalevad pensionärid käivad järjekindlalt kauplustes hindu kontrollimas ning teevad testoste.

Koostöös erinevate kauplustega on võrgulehel avaldatud ka kaupluste poolt antud hinnad ning spetsiaalselt selle keskkonna jaoks mõeldud soodustused.

Mis on www.vaatahindu.ee?

Lehekülg "Vaata Hindu" on loodud selleks, et anda ülevaadet Ostjaile erinevate müüjate hindadest valitud toodete osas.

Leht aitab saada infot toodete (kaupade) hindade osas ning neid võrrelda ja valida enda jaoks soodsaim ja meelepäraseim toode.

Avaldatud hinnad pärinevad pensionäride käest ja on kogutud vahetult kauplustest. See tähendab, et info jõuab inimeseni otse müügikohast, ilma vahenduseta.

TAGASI ESILEHELE

Kuidas töötab?

Võimalus on otsida ühte toodet erinevates linnades olevaist linnaosa kauplustest või kindlaid tooteid erinevates linnaosades olevatest kauplustest.

Lisaks hindade võrdlemisele saab koostada Kasutajale vajalikest kaupadest "Ostukorvi" (ostunimekiri).

Veerus „Tooted“ on loend (nimekiri) kaupadest ja Kaupluste veerus on hinnad kaupadele nii eurodes kui kroonides.

Rohelisega kuvatud hind on kõige soodsam.

Tooted on liigitatud järgmiselt: Pooltooted, Kulinaaria, Joogid, Puu- ja juurviljad, Esmatarbekaubad, Piimatooted ja toidurasvad, Lihatooted, Jahutooted, Maitseained jne.

Seega saab Kasutaja valida kodu/töö/vms lähedal olevatest linnaosa kauplustest soodsaima müüja ja seejärel koostada Ostunimekirja just talle vajalikest toodetest või saada ülevaadet, kus kaupluses on teda huvitavam toode kõige soodsam.

Nii on võimalik saada veelgi parem ülevaade pakutavatest toodetest ja sooritada ostud ostunimekirja alusel, hoides kokku aega ja raha.

Samuti saab jälgida hindade muutumise ajalugu.

Hinnagraafikud

Klõpsates tootele näeb Kasutaja hinnamuutusi graafiliselt. Teistkordne klõps tootele suleb graafiku.

Kuidas otsida linnaosas olevate kaupluste järgi?

Enda jaoks sobivat toodet on võimalik leida sooritades otsingut kas linnas, linnaosas asuvate kaupluste või siis toote järgi, mis on kauplustes müügil.

Selleks valib Kasutaja esmalt linna ja siis enda jaoks sobivaima linnaosa. Valides linnaosa, avaneb tabel, milles on veerud: Tooted, erinevad kauplused.

Seejärel tehakse valik toodete osas.

Kuidas otsida toodet?

Otsimine on lihtne.

Kui Kasutajat huvitab mõni kindel toode, siis lihtsaim viis selle leidmiseks on kasutada lehekülje ülaosas asuvat "Otsi" filtrit.

Piisab, kui trükkida ennast huvitava toote nimetuse sisestuskasti ning tabelist kuvatakse ainult need kaubad, mis sisaldavad lahtrisse trükitavat teksti.

Uue otsingu tegemiseks piisab vajutamisest „Tühjenda filter“

Toodet saab otsida ka liikudes nimekirja pidi üles või alla.

Selliselt liikudes näeb Kasutaja kogu tootevalikut, mis on võrgulehel olemas.

Ostukorvi loomine

Selleks, et koostada enda jaoks sobiv Ostukorv, tuleb klõpsata hiirega tooterea alguses olevat "kastikest" (kastikesse tekib nn linnuke).

Järgmis(t)e too(de)te Ostunimekirja lisamiseks tuleb tegevust korrata – klõpsata hiirega toote rea alguses „kastikest“ (kastikesse tekib nn linnuke).

Märgitud rida (või read) jäävad paika ka siis, kui asud "Otsi" filtri abil järgmist toodet otsima.

Saades kokku vajaliku Ostukorvi, on Kasutajal võimalus see ka välja trükkida.

Väljatrükkimiseks on ostukorvist vasakul link „Trüki ostukorv välja“. Seda linki vajutades avatakse uus aken, kus on valitud toodetest lihtne tabel.

Soodsaimad tooted on märgitud rõhutatud kaldkirjas ja ostukorvi soodsaim summa on alumisel real (tabeli all).

Samuti avaneb automaatselt väljatrüki dialoog. Kasutaja vajutab nuppu OK ning printer trükibki välja ostunimekirja.

Ongi moodustatud enda jaoks sobiv Ostukorv ja Ostunimekiri ning Kasutaja võib minna ostlema.

Head kasutamist!

Lugupidamisega
Eesti Pensionäride Ühenduste Liit (www.eakad.ee)

TAGASI ESILEHELE